تبلیغات
elmodanesh - روش جدید برای از بین بردن سلول های سرطانی

روش جدید برای از بین بردن سلول های سرطانی

تاریخ:یکشنبه 28 آذر 1395-12:36 ب.ظ


بامداد – با به کارگیری حسگر ساخته شده از گرافن – یک لایه نازک از اتم کربن – محققان دانشگاه کالیفرنیا-ایرواین، دیدگاه جدیدی نسبت به روند برنامه ریزی مرگ سلولی در میتوکندری بدست آوردند، و احتمالا راه جدیدی برای مجبور کردن سلول های سرطانی به خود تخریبی پیدا کردند.

برای مطالعه ای که پیتر برک، استاد دانشگاه کالیفرنیا-ایرواین، مهندس پزشکی و شیمی و تیمش – با همکاری محققان دانشگاه هاروارد و دانشگاه پنسیلوانیا -انجام دادند، روش الکترونیکی نظارت بر تغییرات در میتوکندری ایجاد شد که می تواند شروع روند خود نابودی سلول های سرطانی را نشان دهد. صدها و حتی هزاران میتوکندری، هر کدام باغشای درونی و خارجی، در هر یک از سلول های ما وجود دارند. میتوکندری به عنوان نیروگاه سلول شناخته می شود، آنها انرژی سوخت و ساز را از کربوهیدرات ها و چربی برای ایجاد انرژی می گیرند که سلول می تواند آن را بعنوان ولتاژ در سراسر سطوح استفاده و ذخیره کند. اما آنها یک نقش ثانویه نیز دارند: تنظیم مسیر زندگی تا مرگ یک سلول!

Kidney cancer cells. Coloured scanning electron micrograph (SEM) of cancer cells (orange) from a kidney tumour. Cancer cells divide rapidly in a chaotic manner and often clump to form tumours, which may invade and destroy surrounding tissues. These cells have extended many thread-like cytoplasmic projections from their surfaces. The most common form of kidney cancer is renal cell carcinoma. Symptoms include bloody urine, back pain and abdominal swelling. Treatment includes surgical removal of the affected tissues, which may be combined with chemotherapy (anti-cancer drugs). Magnification: x1300 at 6x7cm size.

برک و همکارانش حدود ۱۰۰۰۰ میتوکندری (خالص) که از سلول هایشان جدا شدند را از طریق آنتی بادی یا پادتنی که قادر به شناخت پروتئین در غشای بیرونی خود بود را به یک سنسور گرافن چسباندند. کیفیت گرافن سبب عملکرد یک سنسور دو حالته شد؛ حساسیت الکتریکی استثنایی آن سبب شد محققان نوسانات را در سطح اسیدیته اطراف میتوکندری اندازه گیری کنند، در حالی که شفافیت نوری آن، استفاده از رنگ های فلورسنت را برای رنگ آمیزی و تجسم ولتاژ در سراسر غشاء داخلی میتوکندری ممکن ساخت. این قابلیت اندازه گیری سطح اسیدیته و ولتاژ غشا به طور مستقل به دو نتیجه مهم تبدیل می گردد.

محققان برای اولین بار نشان دادند که غشاهای درونی و بیرونی میتوکندری، که مسئول عملکردهای متفاوت هستند، به فرآیندهای یکدیگر مرتبط هستند؛ دوم، آنها دو گرادیان الکتروشیمیایی جدا و مستقل را شناسایی کردند که اینطور فکر می شد یکی از آنها وجود دارد. یکی در فضای بین غشای درونی و بیرونی قرار دارد، در حالی که دیگری در پاکت های غشای داخلی احاطه شده است. این کشف باعث تغییر درک علمی از تبدیل شیمیایی مواد مغذی به انرژی الکتریکی شد که سلول ها را در موجودات زنده قادر می سازد تا فعالیت و کار کنند. مهمتر از آن، شاید، محققان این دو گرادیان الکتروشیمیایی را با تنظیم آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلولی متصل می کنند، با توجه به تغییرات در عملکرد میتوکندری که می تواند بر تصمیم گیری مسیر زندگی یا مرگ تاثیر بگذارد.

برک گفت: «این نشان می دهد که رابطه ای بین انرژی و آپوپتوز وجود دارد.» وی افزود: « درک مسیر میتوکندریایی آپوپتوز برای دستکاری بیماری های مختلف، از جمله سرطان مهم است. ما سیستم جدیدی برای بررسی تغییرات عملکردی در میتوکندری پستانداران ایجاد کردیم، اما هنوز هم سوالاتی وجود دارد. سنسور گرافن به ما چیزهای زیادی می گوید، اما اگر بخواهیم به سوی ریشه کن کردن سلول های سرطانی برویم، نیاز به توسعه ابزارهای بهتر برای بررسی چگونگی روند این تصمیمات زندگی / مرگ سلول ها داریم. باید قادر به دیدن داخل این ساختارهای نانومقیاس برای درک آنها باشیم. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریه ی Scientific Reports منتشر شده است.

سایت علمی بیگ بنگ

نوشته روش جدید برای از بین بردن سلول های سرطانی اولین بار در بامداد پدیدار شد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

روش های از بین بردن چین و چروک صورتشاید تاکنون شیوه های گوناگونی را برای جلوگیری از چروکیدگی پوستتان امتحان کرده باشید بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکممجری مراسم اسکار انتخاب شد روش های درمان و کاهش درد فوری میگرن تاثیر شستن ظروف و مرکز جامع سرطان مقالاتپیوند مغز استخوان و سلول های نکات کلیدی سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بنیادی خونساز ، سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مرکز جامع سرطان صفحه اصلی درمان جدید برای سرطان سینه در ایران ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ نتایج پژوهش های پایگاه اطلاع رسانی مرکز تحقیقات پرتو درمانی …آنچه لازم است دربارة سرطان بدانید شناخت سرطان سرطان از سلول‌ها ایجاد می‌شود كه ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکیجوش ها و دمل ها را نباید بدون دستکش لمس کرد زیرا این کار باعث گسترش عفونت می شود برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن ، چه باید کردبرای بالا بردن سیستم ایمنی بدن ، چه باید کرد ؟ ، سیستم ایمنی بدن ، بالا بردن ایمنی بدن دانستنی های جدید جالب زیباترین مدل موهای کوتاه جذاب زنانه هالیوودی لیست بهترین فیلم های برتر از نگاه گوگلانجمن علمی سرطان های زنان ایران چهارمین کنگره بین …به نام خدا به یاری پرودگار، چهارمین کنگره انجمن علمی سرطان های زنان ایران از خرداد نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی روش های از بین بردن چین و چروک صورت شاید تاکنون شیوه های گوناگونی را برای جلوگیری از چروکیدگی پوستتان امتحان کرده باشید اما بهترین روش برای سوزاندن چربی پهلوها و شکم مجری مراسم اسکار انتخاب شد روش های درمان و کاهش درد فوری میگرن تاثیر شستن ظروف و کاهش مرکز جامع سرطان مقالاتپیوند مغز استخوان و سلول های بنیادی نکات کلیدی سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بنیادی خونساز ، سلول‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نارسی مرکز جامع سرطان صفحه اصلی درمان جدید برای سرطان سینه در ایران ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ نتایج پژوهش های دانشجوی پایگاه اطلاع رسانی مرکز تحقیقات پرتو درمانی دانشگاه علوم آنچه لازم است دربارة سرطان بدانید شناخت سرطان سرطان از سلول‌ها ایجاد می‌شود كه واحدهای برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن ، چه باید کرد برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن ، چه باید کرد ؟ ، سیستم ایمنی بدن ، بالا بردن ایمنی بدن برای ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی جوش ها و دمل ها را نباید بدون دستکش لمس کرد زیرا این کار باعث گسترش عفونت می شود مخصوصا نباید انجمن علمی سرطان های زنان ایران چهارمین کنگره بین المللی به نام خدا به یاری پرودگار، چهارمین کنگره انجمن علمی سرطان های زنان ایران از خرداد تا تیر دوست دارید پوستتون مثله اینه بشه؟ اگه دوست داری پس بیا صفحه تأثیر بلای آلودگی بر خانم‌های باردار و روش برای کاهش آن روش ساده برای خلاص شدن از درد

مطلب روش جدید برای از بین بردن سلول های سرطانی در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :روش جدید برای از بین بردن سلول های سرطانی
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b3%d9%84%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%b1%d8%b7%d8%a7%d9%86/


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
bbb reviews on buy viagra without prescription
جمعه 17 خرداد 1398 05:09 ق.ظ

This paragraph will help the internet viewers for creating new website or even a blog from start to end.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر